Masáže

Dotek

Dotek je mou součástí jako každého z nás. Je to základní lidská potřeba. Je to způsob komunikace, blízkosti a léčení. Nejen na úrovni fyzického těla a jeho procesů, ale i na úrovni toho hlubokého v nás – duše. Pro mne je dotek posvátná a čistá forma vyjádření, směřující k propojení a navození léčebných  procesů nejen v těle.

Masáž

Masáž je forma terapeutického doteku. Ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek na tělesnou stránku se projevuje jednak na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Pokožka se tak stává vláčnou, pevnější, pružnější a tím zpomaluje tvorbu vrásek. V masírovaných tkáních pak dochází rozšířením tepének a žilek, ke zvýšení prokrvení doprovázené zčervenáním masírované oblasti.

Masáž napomáhá i k urychlenému vyprazdňování povrchových žil a mízních cév a tak působí na celkové zlepšení krevního a mízního oběhu a přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny, které vyvolávají únavu. Zřejmým je účinek masážních hmatů na ztuhlá místa svalové tkáně. Při naprostém uvolnění svalu a pravidelném masírování lze takové zatvrdliny odstranit. Podrážděním nervových zakončení ve svalech vzniká důležitý účinek masáže, kterým je zlepšení výživy svalu.

Masáž působí i na soustavu nervovou. Pomalá a lehce prováděná masáž má uklidňující účinky, na rozdíl od masáže rychlejší a silnější, která působí dráždivě a povzbudivě. Masáž také spouští uvolňování neurohormonů „dobré nálady“, které zase stimulují obranyschopnost těla. Když uvážíme, že malá plocha kůže asi o velikosti mince obsahuje přes 3 miliony buněk, 50 nervových zakončení a asi 90 cm krevních vlásečnic, uvědomíme si, jak velký účinek na člověka může mít dotek.

V čem tedy zejména prospívá:

Masáž stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla.

Masáž posiluje odolnost vůči nemocem.

Masáž podporuje lymfatický oběh a nervový systém.

Masáž urychluje obnovu poškozených tkání.

Masáž zmírňuje bolesti a napětí svalů.

Masáž zvyšuje pružnost těla.

Masáž urychluje hojení ran.

Masáž působí proti stresu.

Masáž podporuje pravidelný spánek.

Masáž odstraňuje únavu, migrény a slabost.

Druhy masáží

Klasická masáž

Klasická „švédská“ masáž popsaná kolem roku 1830 (Per Henrik Lig) se v západních kulturách považuje za základní formu masáže. Využívá různé typy tření a hnětení. Používá se hlavně na ošetření bolestí zad, šíje, nohou i rukou, nespavosti a problémů spojených se stresem.

Relaxační masáž s použitím lávových kamenů

Jedná se o kombinaci relaxační masáže a lávových kamenů. Při masáži se využije jak hluboké prohřátí a uvolnění díky teplu a energii lávových kamenů, tak cit a vnímavost lidské ruky.

 

Jemná masáž obličeje

Na obličeji máme ohromné množství nervových receptorů. Masáž obličeje tedy ovlivňuje nejen nervový systém, ale i celé tělo. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí. Masáž odstraňuje zrohovatělou kůži, nečistoty a uvolňuje potní a mazové žlázy, pleť prokrvuje a zpevňuje. Zmírňuje projevy stárnutí a zvyšuje odolnost proti chladu a infekci.

Rituální masáže

Rituál pěti elementů

Jedná se o masážní rituál inspirovaný Indií. Je to nádherná  rituální masáž, která trvá 90 minut a postupně využívá techniky blízké jednotlivým elementům dle indické filozofie -země, voda, vzduch, oheň a akáša (éter, prostor).

Tento rituál má silné harmonizační účinky na celého člověka ve všech jeho vrstvách a také na rozproudění a zharmonizování jemných tělesných energií. Silný účinek tohoto rituálu se projeví také v pozitivním naladění psychiky a přetrvávajícím pocitu lehkosti. Masíruje se celé tělo, záda a šíje, nohy, ruce a hlava. Element země symbolizuje silná, přesto příjemně harmonizující tlaková masáž přes ručník či pokrývku těla. Element vody symbolizuje masáž olejová, s použitím kvalitního kokosového oleje. Tahy této masáže jsou podobné vlnám na moři. Element vzduchu symbolizuje jemná masáž vlasové části hlavy. Element ohně symbolizuje masáž horkými lávovými kameny. Element akáša symbolizuje klidová závěrečná fáze s působením energie prány. Tato masáž patří mezi opravdu výjimečné techniky a její účinky jsou obrovské.

Ceník masáží

Masáže

Regenerační či relaxační masáž

30 minut – záda a šíje … 250 Kč

60 minut – záda a šíje + hlava … 500 Kč 

90 min – celková masáž ( záda, šíje, nohy, ruce, hrudník, hýždě ) … 700Kč

Masáž regenerační s použitím lávových kamenů

30 minut – záda a šíje . . . 300 Kč 

60 minut – záda, šíje, nohy . . . 600 Kč

 

Jemná masáž obličeje

30 minut . . . 250 Kč

 

Rituál pěti elementů

90 minut . . .  800 Kč